0 (216) 688 36 00
 •  
12K ALL Çizgi Ötesi Liderlik Modeli
12K  Çizgi Ötesi Gelişim Modeli yelkenli alegorisini kullanır. Modele göre liderlik yeteneklerinin geliştirilmesi, liderin kendi yeteneklerini fark etmesi ile başlar. 12K ALL Model'in kriterlerine göre gerçekleştirilen analiz sonucunda elde edilen detaylı rapor sayesinde lider, öncelikli olarak kendisine liderlik yapmanın ilk adım olduğunu fark eder. Liderlik yetkinlikleri konusunda bilinç düzeyi artan lider, yelkenli benzetmesinde olduğu gibi kendi koyduğu hedeflere yolculuklar yapar. Her yolculuk, liderin deneyimlerinden elde ettiği çıkarımlarla kendisini geliştirmesine neden olur.  12K Çizgi Ötesi Liderlik Gelişim Modeli 4 ana kriter ile tanımlanır:

1. Özyönetim
2. Değişim
3. İlişkiler
4. Sonuçlar


12K Çizgi Ötesi Liderlik Modeli (12K Above-the-Line Leadership Model), diğer benzer modellerin aksine zayıf yetkinliklerin güçlendirilmesine değil, güçlü olan (çizgi ötesi) yetkinliklerin daha da baskın hale getirilerek fark yaratılmasını hedeflemektedir.Böylece ortalama yetkinliklere sahip bir lider yerine, karşılaştırılan çoğunluğun yetkinliklerine göre daha yüksek yetkinlik seviyesine sahip Çizgi Ötesi Liderler elde edilmiş olunacaktır.

12K ALL Model (12K  Above-the-Line Leadership Model) sistemi 4 ana, 12 temel ve 107 alt kriteri ile  liderlik yetkinliklerinizi, sürekli etkileşim halinde çalıştığınız 360 derece  çevrenizdeki taraflara sistem üzerinden gönderdiğiniz (veya sizin adınıza  program yöneticilerimiz tarafından gönderilen) anketlerin değerlendirilmesi  sonucu analiz etmekte ve raporlamaktadır.

12K ALL altyapısı; sisteme  kayıtlı liderlerin yapmış olduğu analizlerin en iyi % 20 ve % 40 ' lık dilimi ve  sistemdeki kayıtlı liderlerin ortalama puanları ile karşılaştırma yapılarak bu  sınır değerlerinin üzerinde olan liderlik yetkinliklerinin (çizgi ötesi)  belirlenmesi ve bu yetkinliklerin geliştirilmesine özel önem vererek Çizgi  Ötesi Liderler geliştirilmesini hedeflemektedir.
Sisteme giriş yaparak  liderlik yetkinliklerinizi analiz etmek üzere önce kendiniz için anket  değerlendirmesini tamamlayıp, 360 derece çevrenizde etkileşim içinde olduğunuz  iş arkadaşlarınıza değerlendirmek üzere anket gönderiniz. Sağlıklı bir  değerlendirme yapabilmek için mümkün olduğunca fazla kişiye anket göndermenizi  öneririz.


Uygulama Adımları:
1. 12K ALL (Çizgi Ötesi  Liderlik) Sisteminin uygulanacağı katılımcılar eğitim yolu ile bilgilendirilirler.
2. Katılımcıların yöneticileri, bağlı çalışanları, eş düzeyde görev yapan mesai arkadaşları ve iş hayatından tanıdıkları kişileri kapsayan ve kendilerini 360 derece çevreleyen kişilerden oluşan bir değerlendirme grubu planlaması yapılarak, kendilerine 12K ALL Sistemi ile anket gönderilmesi sağlanır.
3. 12K ALL Sistemi yardımı ile  gönderilen anketlerin 360 derece  çevreleyen kişilerden alınması  tamamlandıktan sonra, sistem üzerinde otomatik olarak oluşan raporlar danışmanlarımız  tarafından uygunluk açısından değerlendirilir.  Uygunluğu onaylanan  raporlar değerlendirilen liderlere eğitim verilerek aktarılır.
4. Eğitim sırasında  raporun nasıl yorumlanacağı ve gelişim için nasıl kullanılacağı aktarılır.
5. Rapor sonuçlarından hareketle gelişim ve izleme planı oluşturulur.
6. Gelişim planı kapsamında belirlenen eğitim, uygulama ve koçluk faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi takip edilir.
7. Gelişim planının uygulanma hızına göre uygun aralıklarda ilk analiz ile karşılaştırılmak üzere tekrar 360 derece analiz yapılarak gelişim seviyesi belirlenir.

Sistem, yetkinlikleri değerlendirilecek liderler için detaylı olarak 2 adet rapor üretir:
1. 12K ALL - Çizgi Ötesi Liderlik Sistemi 360 Derece Analiz Raporu
360 Derece Analiz Raporu
2. 12K ALL - Çizgi Ötesi Liderlik Sistemi Standart Analiz Raporu
Standart Analiz Raporu
Çizgi Ötesi Liderler

Aşağıda isimleri sıralanan liderler, 12K ALL Çizgi Ötesi Gelişim Modeli’ni kullanarak liderlik yetkinliklerini 360° Yöntemi ile analiz etmiş ve Çizgi Ötesi Lider olarak tescillenmişlerdir.
Kendilerini bu başarılarından dolayı tebrik ederiz.
Çizgi Ötesi Liderlerin tescil işlemi sistem tarafından oluşturulan detaylı rapora dayanarak Çizgi Ötesi Lider Sertifikası’nın düzenlenmesi ile gerçekleştirilmektedir.


Alfabetik Liste
Alper Turan
Arcan Hacıraifoğlu
AYBEN ŞAHİN
Ayhan Öztürk
1992 ODTÜ Makine Mühendisliği bölümü mezunuyum, iş hayatıma askerlik öncesinde proje mühendisi olarak başladım askerlik hizmeti sonrasında Otomotiv sektörüne geçiş yaptım. Bu sektörde toplam 24 yıllık bir tecrübe edindim bunun son 10 yılı orta ve üst düzey yönetim kademesinde tamamlandı. Evli ve 2 çocuk babasıyım.
AYŞEGÜL YILMAZ
Burçak Aydoğan
Burçak Aydoğan
CÜNEYT SAYIM
Egemen Yıldız
Egemen Yıldız
Erkan Dogru
ESİN DEMİR
Fatih Aktürk
Fatih Aktürk
Gökhan Arda Güler
Gokhan Aybat
Gülnur Daş
GÜNER KOÇ
Hayati Çağlar
ilkay Oğuz Küçük
KENAN CAN
2003 Yılında iş hayatına başlamış , üretim -kalite -lojistik konularında toplamda 15 senelik orta- üst düzey proje / yöneticiliklerinde bulundum.Evli ve 1 çocuk babasıyım. Alternatif sporlar ve doğa tutkunuyum.
kezban istikbal
MEHMET HAMİT ÖZTUNÇ
Mehmet Namal
Melih Yener
Melike Culcu
Mevlüt Mercan
Mustafa Adalı
Mustafa Çetrez
Nedim Engin İLHAN
Nilgun Sevil
ÖMER BİRİNCİ
ÖZGÜR DEMİR
Seda Turgut Albaş
VEDAT KORAP
Yasemin Genç
Yılmaz Tarkan Gedik
Yılmaz YALÇIN
Zühtü Özçelik
Zühtü Özçelik
Duyurular
 • Çizgi Ötesi Liderler Belirleniyor...

  Uzun yıllardan bu yana üzerinde çalıştığımız 12K Çizgi Ötesi Liderlik Gelişim Modeli kriterlerine göre bugüne kadar 500'ün üzerinde seçkin liderin yetkinliği analiz edilmiştir. 12K ALL Sistemi, analizlerin gerçekleştirildiği liderlerin en başarılılarının %20'si ve %40'ının ortalamalarını sınır çizgisi olarak kabul ederek, her liderin çizgi ötesi yetkinliği belirlemektedir.  12K ALL Sistemi kullanılarak yapılan analizlere göre en etkili 50 liderin listesi (liderlerin onayı alındıktan sonra) yayınlanacaktır.  Örnek Raporu İncelemek için Lütfen Tıklayınız:

  http://12kall.com/docs/2018-02-05-14-38-28_5a784234d436a.pdf

 • 12K ALL - Çizgi Ötesi Liderlik Gelişim Modeli yardımı ile yeteneklerinizi keşfedin

  Liderlik yetkinlikleri ancak yolculukla gelişir. Bu gelişimin gerçekleşebilmesi için liderin, önce kendi iç dünyasına yolculuk yapması gerekir. Kendisini tanıyan lider, her yolculuğuna daha bilinçli çıkar ve daha fazla öğrenmiş olarak gelir.

  12K ALL Sistemi liderin kendi iç dünyasına yapacağı yolculuğun doğru araçlarla gerçekleşmesini sağlar.

 • Eğitim Programı; süreç tanımlama, gözden geçirme, göstergeler ile ölçüm ve sürekli iyileştirme faaliyetlerini kapsayan 12K Risk Bazlı Süreç Yönetim Modeli kriterleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan bilgi ve becerilerin uygulamalar yardımı ile katılımcılara aktarmasını amaçlamaktadır. Bu program ISO 9001:2015 ve IATF 16949 Kalite Yönetim Sistemi Temel Şartları doğrultusunda uygulamaları içermektedir.

  http://inotecakademi.com/?sayfa=egitimler&bolum=s_egitim&id=310

 • Nar Fikir Gruplarında Çalışmalar Başladı

  NarFikir üyeleri üzerinde çalışmak istedikleri alanda grup açarak veya açılmış bir gruba katılarak açılan seanslar altında fikirlerini paylaşmaya başladılar.

 • 12K ALL - Çizgi Ötesi Liderlik Modeline göre liderlik yetkinliklerinin belirlenmesi ve geliştirilmesine yönelik proje faaliyetlerimiz hız kazandı.

  12K ALL Model (12K Above-the-Line Leadership Model) sistemi 4 ana, 12 temel ve 107 alt kriteri ile liderlik yetkinliklerinizi, sürekli etkileşim halinde çalıştığınız 360 derece çevrenizdeki taraflara sistem üzerinden gönderdiğiniz anketlerin değerlendirilmesi sonucu analiz etmekte ve raporlamaktadır.  12K ALL altyapısı; sisteme kayıtlı liderlerin yapmış olduğu analizlerin en iyi % 80 ve % 60'lık dilimi ile karşılaştırma yapılarak bu sınır değerlerinin üzerinde olan liderlik yetkinliklerinin (çizgi ötesi) belirlenmesi ve bu yetkinliklerin geliştirilmesine özel önem vererek Çizgi Ötesi Liderler geliştirilmesini hedeflemektedir • Bizim için ne dediler ?
  • Sefa KUKUL, 20.10.2016

   12K ALL Model’e (Çizgi Ötesi Liderlik Modeli) göre liderliğin 4 ana, 12 temel ve 107 alt kriteri bulunmaktadır.   12K ALL Model, diğer benzer modellerin aksine zayıf yetkinliklerin güçlendirilmesine değil, güçlü olan (çizgi ötesi) yetkinliklerin daha da baskın hale gelerek fark yaratılmasını hedeflemektedir.   Böylece ortalama yetkinliklere sahip bir lider yerine, karşılaştırılan çoğunluğun yetkinliklerine göre daha yüksek yetkinlik seviyesine sahip Çizgi Ötesi Liderler elde edilecektir.  GİRİŞ / KAYIT EKRANI Close

  Lütfen kontrol ediniz !

  Göster Lütfen kontrol ediniz !

  Şifremi unuttum

  Lütfen kontrol ediniz !

  Lütfen kontrol ediniz !

  Göster Lütfen kontrol ediniz !

  Şifrenizi mi unuttunuz?
  Lütfen email adresinizi giriniz. Email adresinize şifrenizi göndereceğiz.

  Lütfen kontrol ediniz !

  Giriş ekranına dön

  12K ALL MODEL Web Uygulaması Kullanım Koşulları

  Bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, aşağıdaki koşulları kabul eden tüzel veya özel kişi; Kullanıcı, InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti.; InoTec olarak anılacaktır.


  İş bu sözleşme InoTec tarafından sunulan 12K ALL MODEL web uygulamasındaki hizmetleri kapsamaktadır.

  Kullanıcı 12K ALL MODEL sistemine kayıt olduğu andan itibaren şu şartları kabul etmiştir:

  • Kullanıcı, 12K ALL MODEL sistemi tarafından gönderilen tüm e-posta mesajlarını almayı, sistemde paylaştığı her türlü bilginin yasal şartları içerecek şeki lde herhangi bir hakaret, küfür, diğerlerini rencide edici söz, yalan beyan, politik eleştiri, gereksiz miktarda spam olarak tanımlanabilecek bilgi, şirket veya üçüncü kişilerin gizliliğini ifşa edici nitelikte bilgi, içermediğini garanti etmektedir.
  • Sisteme konulan bilginin güvenliği tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  • Kullanıcı, diğerlerinin çalışmasını engelleyici nitelikte davranış, sistemin işlemez haline getirilmesi için düzenleme yapmak, sistemin elektronik olarak çökertilmesi gibi davranışlara girmeyecek veya kendi bilgisi dahilinde 3. Şahısların bu şekilde bir eyleme girmesini engelleyecektir.
  • InoTec; 12K ALL MODEL sistemi ile Internet servis sağlayıcı kuruluşun kuralları çerçevesinde kesintisiz hizmet sunmayı garanti eder. Sistemdeki bilgilerin aylık periyotlarla periyodik olarak yedeğinin alınmasını, sistemde yapılan elektronik güvenlik önlemleri ile sistemin kötü amaçlar için kullanılmasını, bilgilerin çalınmasını engellemeye yönelik önlemler alınmasını sağlayıcı çaba sarf eder.
  • Taraflar elektronik ortamda paylaşılan bilgilerin tam güvenliğinin sağlanmasının mümkün olamayacağının bilincinde bu kullanım koşullarını ve paylaşımlarını bu çerçevede yapmayı kabul etmiştir.
  • InoTec, bu sözleşmenin sistem kullanımına yönelik maddelerine tek taraflı olarak ilave maddeler ekleyebilir.
  • InoTec tek taraflı olarak bu 12K ALL MODEL web hizmetini vermeyi durdurma, kullanıcılar tarafından hizmetin alımına ait belirli bir ücret talep etme, sistemde yayınlanmak üzere reklam faaliyeti yürütme, bu sözleşmede belirtilen koşullara aykırı olarak hareket eden kullanıcıları sistemden silme haklarını saklı tutar.
  • İş bu sözleşmede belirtilmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat geçerli olacaktır.
  • Bu sözleşmeyle ilgili yazışma kullanıcıların e-posta adresine ve InoTec’in sistemde verilen adresine yapılacaktır.
  • Anlaşmazlık halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri’dir.

  Bu sözleşme elektronik olarak onaylanmak sureti ile, üye kaydının yapıldığı anda yürürlüğe girmiş, kullanıcı tarafından sistem kullanıldığı ve kendi kaydını silinmediği sürece yürürlükte olacaktır.